WTVK

Sprawdź opłaty

Wspólnoty

10 V ogłosiliśmy wyniki Eko-Konkursu

10 maja w siedzibie ODK "Słońce" odbyło się oficjalne zakończenie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego. Tematem tegorocznej, XI edycji konkurencji była ekologia a wśród zaproszonych gości znalazły się osoby na co dzień zajmujące się zagadnieniami środowiska naturalnego. Słowo wstępne  wygłosił dr Michał Kupczyk - pracownik naukowy UAM, pasjonat - ekolog. Geograf i podróżnik Mariusz Raszko, zaprezentował nam fotografie i podzielił się relacją z wyprawy nad jezioro Bajkał.

Atrakcyjnym dopełnieniem uroczystości były dobrane do charakteru imprezy piosenki wykonywane przez uczniowski chór z Gimnazjum Nr 6 pod dyrekcją i przy akompaniamencie Pani Katarzyny Jaskóleckiej.

Obecność nauczycieli przygotowujących swoich podopiecznych do konkursu dała nam sposobność podziękowania im za trud i zaangażowanie.

Centralną częścią gali było oczywiście ogłoszenie wyników konkursu. Zwycięzcy zostali wyłonieni w dwóch kategoriach wiekowych i wygrali bilety wstępu na specjalnie dla nich przygotowane warsztaty artystyczne zorganizowane przez ODK "Słońce".

Po zaprezentowaniu prac a następnie niezwykle emocjonującym, bo na żywo, głosowaniu jury...

poznaliśmy laureatów konkursu w kategorii: klasy I-III, zatytułowanej "Pocieszne ekowdzianko czyli rozbaw nas swoim strojem". Zwycięską grupę ze Szkoły Podstawowej Nr 11 reprezentowała Sara Ahmadian. Pozostałe autorki to Maja Kuskowska i Wanessa Wesołowska.

 

Dodatkowo za niezwykle interesujący pokaz-spektakl uhonorowane zostały wszystkie uczennice-modelki prezentujące stroje. Fundatorem nagród - niespodzianek był dr Michał Kupczyk.

 

Za najlepszą pracę w kategorii wiekowej: klasy IV-VI ze szkolnych kół artystycznych pt. "Coś w gęstwinie buja się na linie" został uznany kolaż wykonany przez uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 29. W skład zwycięskiego zespołu weszły: Maria Kramarczyk, Emilia Jasnoch i Laura Szczypek.

 

Pod koniec uroczystości zostały przyznane dwie Nagrody Publiczności. W wyniku głosowania, w którym udział wzięli wszyscy przybyli na imprezę, zwycięzcami zostali:

Franciszek Janicki, Milena Undrych, Mirela Undrych, Amelia Tomczak ze Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 29  za "Ekowdzianko"

 

oraz Laura Siwińska, Gabriela Szczerba, Anna Jaroń, Natalia Jasińska, Marta Maćkowiak, Mikołaj Mazurek, Zuzanna Mikusek, Weronika Nowak, Gabriela Pazderska, Otylia Turczyn, Patryk Wielgus, Arkadiusz Ziembiewicz z Zespołu Szkół Nr 7 za kolaż pt. "Coś w gęstwinie buja się na linie"

 

W Międzyszkolnym Eko-Konkursie Plastycznym nie było przegranych. Każdy autor otrzymał choćby drobny słodki upominek.

Uczestnikom konkursu dziękujemy na udział i świetną zabawę, laureatom serdecznie gratulujemy wygranych a wszystkim zainteresowanym mówimy do zobaczenia za rok.

28.04 przetwarzamy energię wewnętrzną na twórczą

W piątkowy wieczór 28 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Twornik czyli przetwarzamy energię wewnętrzną na energię twórczą". Spotkanie rozpoczęło się od pokazu filmów krótkometrażowych pt. "Stary człowiek i może", który opracowała Fundacja Ad Arte, organizująca w Poznaniu Festiwal Filmów Krótkometrażowych Short Waves Festival. W ramach pokazu zobaczyliśmy cztery filmy:

Niewidzialne / reż. Zofia Pręgowska / dokument / Polska /  2014 / 22 min.

Pani Krystyna ma dziewięćdziesiąt lat i potężny dorobek poetycki zapisany w zeszytach. Wciąż notuje swoją wizję świata, choć prawie wcale go nie widzi. Właśnie szykuje się do wyjazdu na konkurs recytatorski.

Wołam twoje imię / reż. Oskar Rosetti / fabuła / Szwajcaria / 2015 / 25 min.

Nicolas mieszka w domu spokojnej starości i czuje, iż w jego życiu zbyt wiele się już nie wydarzy. To nie jest historia o poszukiwaniu miłości, lecz o chęci wykrzyczenia swoich praw. Praw do czucia się młodym i wolnym w miejscu, gdzie nie wolno nawet podnosić głosu.

Czas Tango / reż. Frederic Hontschoote / fabuła / Francja / 2014 / 5 min.

Znudzony starszy mężczyzna spędza wieczór na milondze pełnej młodych par. Wszystko zmienia się w momencie, gdy na salę wkracza tajemnicza nieznajoma.

Goran the Camel Man / reż. Marcin Lesisz / dokument / Polska, Gruzja / 2016 / 17 min.

Goran to Roland Charles Verdon, Szwajcar. Od 27 lat podróżuje na swoim cygańskim wozie wraz z psami, kozami i wielbłądem, przemierzając Jedwabny Szlak. Udało mu się dwukrotnie przebyć trasę przez Mongolię, Iran, Turcję, Włochy i Francję. To portret niezwykłego podróżnika, współczesnego nomady.

Następnie odbył się warsztat pt. "Ćwiczenia z tworzenia", prowadzony przez Agnieszkę Koluch - kognitywistkę i etnolingwistkę, certyfikowaną trenerkę FamilyLab oraz pasjonatkę Porozumienia bez Przemocy i psychologii twórczości. Agnieszka wskazała uczestnikom i uczestniczkom spotkania kilka sposobów na wyzwolenie swojej twórczej energii i pobudzenie kreatywnego myślenia.

Dziękujemy wszystkim naszym Gościom i zapraszamy na kolejne dwa spotkania z cyklu "Twornik". Przed nami jeszcze warsztat z dokumentowania procesów twórczych 28 maja oraz wystawa połączona z potańcówką w czerwcu. 

Projekt jest realizowany ze środków Miasta Poznań, przez Stowarzyszenie Kulturalne "Winogrady".

 

 

 

9.04 twórcza niedziela w ODK "Słońce"

Rodzinnie, wesoło, twórczo

tak spędziliśmy Palmową Niedzielę 9 kwietnia w ODK "Słońce". 

 

Pierwsze godzinne spotkanie z cyklu "Dzieciaki do dzieła" zatytułowane "Plama to dobry początek" rozpoczęło się o 11.00. Inspirując się obrazami Jeana Miro 2-4 letnie maluchy ich rodzice i dziadkowie stworzyli kolorowe, radosne prace malarskie. Twórczej pracy towarzyszyły dziecięce zabawy i piosenki.

 

 

O godz. 12.30 tego dnia odbyły się też Warsztaty Florystyczne. Cenne wskazówki zawodowej florystki zaowocowały pięknymi kompozycjami kwiatowymi, które pozwoliły poczuć atmosferę Świąt Wielkanocnych.

  PSM Winogrady, os.Przyjaźni pawilon 125B, 61-686 Poznan, tel. 61 630-32-00, 61 630-32-01, e-mail: office@psmwinogrady.pl
Wykonanie: Sp. z o.o.