WTVK

Sprawdź opłaty

Wspólnoty

Wystawa ikon w ODK "Słońce"

 

7 grudnia o godz. 18.00 uroczyście otworzyliśmy niezwykłą wystawę. Ekspozycja ikon doskonale wpisuje się w okołoświąteczną atmosferę, pozwala przystanąć na chwilę by pomyśleć o sprawach nie tylko doczesnych. Maleńkie obrazy na desce w stylu prawosławnym i bizantyjskim wykonane zostały, zgodnie z tradycją, w technice temperowo – jajecznej. Zdaniem Danuty Bober, autorki prac „ikona to jedyne prawdziwe piękno nie tylko dla chrześcijan”.

Wystawę można zwiedzać do 10 stycznia 2019 roku.

Serdecznie zapraszamy.


 

      

                  

 

"PrzemiJAnie" wernisaż w ODK-u

23 listopada o godz. 18 w ODK „Słońce” przy dźwiękach klarnetu i gitary rozpoczęła się wystawa malarstwa Grażyny Ulman.

Na obrazach spotykamy się przede wszystkim z pejzażem, w którym artystka utrwala ulotne chwile. Być może, te kolorowe, delikatne kompozycje nie tylko zachwycą ale pozwolą też spojrzeć inaczej na wszechobecne światło?

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania ekspozycji do 3 grudnia 2018 roku.

Tak o wystawie pisze dr Agnieszka Balewska w artykule pt. „Dynamika świetlistego trójkąta”:

„Autorka … zaznaczyła przesłanie dla swoich dzieł. Gdyż poświęciła je w całości Przemijaniu, ale nie w aspekcie i wyłącznie symbolu utraty, ale jako potencjale poznania nowych możliwości i nowych zdarzeń, na które to – malarka otwiera nas wszystkich – widzów wystawy.”

Za zgodą autorki artykuł udostępniamy w całości. Prosimy kliknąć tytuł niniejszej relacji a następnie znaleźć Załącznik na dole strony.


 

Koncert pt. "Drogą polskich wspomnień"

 

16 listopada odbył się koncert z okazji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w wykonaniu Sebastiana Nawrota (fortepian, śpiew) i Łukasza Groszewskiego (gitara, śpiew). Muzycy wykonali m.in. utwory z repertuaru Jacka Kaczmarskiego czy Zbigniewa Łapińskiego. Dziękujemy wszystkim osobom, które spędziły z nami ten piątkowy wieczór, a także naszym wykonawcom. Koncert został zorganizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalne "Winogrady".PSM Winogrady, os.Przyjaźni pawilon 125B, 61-686 Poznan, tel. 61 630-32-00, 61 630-32-01, e-mail: office@psmwinogrady.pl
Wykonanie: Sp. z o.o.