WTVK

Sprawdź opłaty

Wspólnoty

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH! 

 

"Workuta - dotknięcie Arktyki" - wernisaż wystawy zdjęć Mariusza Raszko

12 kwietnia w ODK „Słońce” gościliśmy podróżnika Mariusza Raszko, który opowiedział o swojej styczniowej wyprawie za biegun północny do Workuty. Okazuje się, że do tego okrytego niechlubną sławą zakątka świata, nadal nie prowadzi żadna droga. Asfaltowa szosa kończy się 800 km przed miastem. Żeby się tam dostać pozostaje tylko samolot lub kolej.

Wspomnienia pana Raszko ilustrowane były licznymi fotografiami dokumentującymi miasto dzisiaj, żyjące bez piętna wydarzeń znanych m. in. z książki „Archipelag Gułag” Aleksandra Sołżenicyna.

Wystawa zdjęć zatytułowana ”Workuta – dotknięcie Arktyki” czynna będzie do 10 maja 2019 roku. Zapraszamy do zwiedzania.

                        

 

 

XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego- finał

            Od trzynastu lat organizujemy Międzyszkolny Konkurs Plastyczny, zachęcając do twórczej aktywności dzieci Winograd i okolic.

       Często wobec „Trzynastki” nie pozostajemy obojętni zwłaszcza, że w ogólnym przekonaniu liczbie tej przypisuje się negatywne konotacje. Nie poddając się aurze ”pechowej trzynastki” tegoroczną edycję konkursu postanowiliśmy zatytułować „Szczęśliwy guzik” w nawiązaniu do sympatycznego ludowego zwyczaju kręcenia guzika na widok kominiarza.

Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie guzika przynoszącego szczęście.

      Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 4.04.2019 w siedzibie ODK „Słońce”. Finaliści otrzymali dyplomy i nagrody a wszyscy uczestnicy oraz goście uroczystości dostali pamiątkowe guziki na szczęście. 

Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych.

Nagrodzone prace dzieci z klas I - IV / kategoria  wiekowa „D”:


oraz prace młodzieży z klas V - VIII / kategoria  wiekowa „M”:

  

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 

 

 PSM Winogrady, os.Przyjaźni pawilon 125B, 61-686 Poznan, tel. 61 630-32-00, 61 630-32-01, e-mail: office@psmwinogrady.pl
Wykonanie: Sp. z o.o.