WTVK

Sprawdź opłaty

Wspólnoty

Za nami już recital piosenki Niemena

15 lutego w przeddzień 80 rocznicy urodzin Czesława Niemena zorganizowaliśmy w  ODK „Słońce” recital piosenki tego wyjątkowego artysty. Czesław Niemen był jednym z najważniejszych i najwybitniejszych twórców muzyki  w Polsce. Był kompozytorem, multiinstrumentalistą, piosenkarzem rockowym i autorem tekstów. Piosenka "Dziwny jest ten świat" stała się najbardziej znanym z polskich protest songów i hymnem młodzieży końca lat 60.

Do współpracy zaprosiliśmy młodzież i nauczycieli szkół: Piątkowskiej Szkoły Społecznej, Szkoły Podstawowej nr 66 oraz Zespołu Szkół Zakonu Pijarów.

Spotkanie poprowadził pan Wojtek Kowalski, znawca i pasjonat twórczości Niemena, uczestnik „na żywo” wielu jego koncertów.  

Recital w „Słońcu” po raz kolejny zaświadczył o ponadczasowości muzyki Niemena. Zarówno wśród wykonawców jak i publiczności spotkali się przedstawiciele wielu pokoleń. Razem wspominaliśmy niezapomniane przeboje tego, zmarłego 15 lat temu artysty.

Poniżej relacja filmowa, którą publikujemy za zgodą autora i właściciela nagrania TVK Winogrady.

https://www.youtube.com/watch?v=4Be9lAtvYyw&feature=youtu.be

"Historia pewnego parasola" w ODK Słońce

12 lutego spotkaliśmy się na rodzinnych warsztatach plastycznych z cyklu „Dzieciaki do dzieła”. Podczas zajęć zmierzyliśmy się z zadaniem, którego celem było nadanie nowej historii pewnemu obrazowi. Każdy uczestnik otrzymał białe tło z zatopionymi, wystającymi fragmentami tworzącymi zarys parasola.  To ciekawe, rozpoczęte dzieło (?!) wszystkich zainspirowało do przeróżnych interpretacji.

Po wielu próbach i eksperymentach przebiegających w atmosferze doskonałej zabawy formę realizacji otrzymały same najlepsze pomysły.

Patronem naszych warsztatów był polski, powojenny artysta Tadeusz Kantor. Na zajęciach wykorzystaliśmy zrealizowany przez tego twórcę w 1970 roku  scenariusz zatytułowany "Multipart".

Tańce w kręgu

W piątek 8 lutego w naszym domu kultury odbyły się tańce w kręgu. Mieszkanki i mieszkańcy chętnie wzięli udział w wydarzeniu i przyłączyli się do tańca. Bardzo dziękujemy!PSM Winogrady, os.Przyjaźni pawilon 125B, 61-686 Poznan, tel. 61 630-32-00, 61 630-32-01, e-mail: office@psmwinogrady.pl
Wykonanie: Sp. z o.o.