WTVK

Sprawdź opłaty

Wspólnoty

Konteksty sztuki dawnej i współczesnej - od dzieła sztuki do projektu artystycznego

Konteksty sztuki dawnej i współczesnej to spotkania ze sztukę zainicjowane przez Małgorzatę Brzozowską-Nowak, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, a obecnie Uniwersytetu Artystycznego. Celem spotkań jest bliższy kontakt ze sztuką współczesną, czyli z tym co teraz się dzieje w sztuce, w czasach nam współczesnych. To zastanawiające, że jeżeli chodzi o naukę i technikę to jej postęp, czyli najnowsze wytwory i osiągnięcia przyjmujemy bardzo łatwo i bez większych oporów, a nawet chciwie sięgając po to, co najbardziej nowoczesne. Natomiast ze sztuką jest inaczej - oczekujemy przedstawień, które potrafimy już jakoś zaklasyfikować i zrozumieć a boimy się rzeczy nowych.

 

Na spotkaniach z cyklu „Konteksty sztuki dawnej i współczesnej” poznajemy współczesne tendencje w sztuce poprzez wykłady oraz praktyczne działania, czyli oprócz poznawania teorii i historii sztuki rozpoznajemy także siebie samych w kontakcie ze sztuką poprzez uczestnictwo w wystawach, pokazach oraz warsztatach.

Na ostatnim spotkaniu podjęty został temat ewolucji wytworów sztuki, czyli przejścia od wielkiego dzieła sztuki do projektu artystycznego. Naszym gościem była Joanna Tekla Woźniak – artystka intermedialna, kuratorka i animatorka kultury, która opowiedziała o swojej pracy twórczej. Na spotkaniu odbyło się także otwarcie jej wystawy zatytułowanej Przegląd.

 

W ramach Przeglądu prezentowane są dokumentacje wybranych projektów Joanny Tekli Woźniak z lat 2006 – 20016. Są to zarówno realizacje możliwe do zakwalifikowania jako artystyczne i kuratorskie, jak i animacyjne. Twórczość artystki nie zamyka się bowiem w jednym medium czy technice. Wprost przeciwnie – łączy ona takie działania jak organizacja wystaw, koncertów, festiwali z warsztatami. Do swoich realizacji zaprasza innych artystów, dzieci oraz osoby niezwiązane na co dzień ze sztuką. Od czasu dyplomu na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, który miał miejsce w 2006 roku, brała udział w licznych wystawach zbiorowych i kilku indywidualnych w Polsce, Niemczech  i Wielkiej Brytanii.

Wystawę można oglądać do 29 lutego. 

 

 

 

II TURNUS PÓŁKOLONII ZIMOWYCH

Ferie zimowe odeszły do historii. A my wspominać będziemy:

własnej roboty pyszne lizaki...

z wyobraźni wydobyte Ptaki-Dziwaki...

powstałe warownie odporne na wszelkie ataki...  

spotkane w Starym ZOO sympatyczne zwierzaki...

z "Krainy lodu" w Muzeum Archeologicznym poznane zmarzlaki...

i oczywiście nas... wesołe dzieciaki !

Pierwszy tydzień półkolonii za nami...

Pierwszy tydzień półkolonii już za nami. Podczas minionych dni odwiedziliśmy z dziećmi wiele ciekawych miejsc w Poznaniu. Byliśmy na Lodowisku Bogdanka, oglądaliśmy Makietę Dawnego Poznania, zwiedzaliśmy interaktywną ekspozycję w Bramie Poznania a także graliśmy w kręgle. Nie zabrakło też czasu na rekreację na świeżym powietrzu, a także na warsztaty plastyczne.PSM Winogrady, os.Przyjaźni pawilon 125B, 61-686 Poznan, tel. 61 630-32-00, 61 630-32-01, e-mail: office@psmwinogrady.pl
Wykonanie: Sp. z o.o.