WTVK

Sprawdź opłaty

Wspólnoty

W raju pada deszcz / część 2

fot. Sylwia Czubała

29 kwietnia w domu kultury „Słońce” odbyło się drugie spotkanie z cyklu „W raju pada deszcz”. Pierwsze spotkanie miało miejsce w ubiegłym roku i dotyczyło ogólnie pojętej działalności społeczno-kulturalnej na osiedlu Przyjaźni w latach 70-tych. Bohaterką spotkania była archiwalna kronika dokumentująca powstanie osiedla i pierwsze podejmowane tu działania twórcze. Autorką kroniki jest pani Janina Michalska.

Na drugim spotkaniu w roli głównej również wystąpiła księga – tym razem była to kronika działalności Pracowni Modelarstwa Lotniczego AVIA, działającej na os. Przyjaźni od 1972 roku do dzisiaj. Przez 43 lata jej kierownikiem był Pan Piotr Zawada, który tworzył kronikę. Na spotkaniu wspominaliśmy pierwsze lata działalności pracowni. Obejrzeliśmy film dokumentujący pracę Pana Piotra Zawady  i życie pracowni AVIA. Głos zabrał także jej obecny kierownik Pan Jerzy Grzelski, który opowiedział nam jak powstaje model samolotu oraz jak wygląda nauka latania i jak przebiegają zawody.

W drugiej części spotkania przyszedł czas na wspólne twórcze działanie. Sylwia Czubała zaproponowała uczestnikom spotkania zupełnie inne podejście do modelowania niż to znane modelarzom z pracowni i zaprosiła wszystkich do zmierzenia się z tematem modelowania własnych wspomnień.

Na kolejne, ostatnie już spotkanie z cyklu "W raju pada deszcz" zapraszamy w czerwcu. Tym razem opowiemy o Pracowni Plastycznej "Paleta" i jej wieloletniej kierowniczce Pani Danucie Cholewczyńskiej-Derwich.

 

2 maja ODK "Słońce" zamknięty

Uprzejmie informujemy, że dnia 2 maja 2016 roku

Osiedlowy Dom Kultury "Słońce"

będzie zamknięty.

POZNAŃSKIE DNI RODZINY W ODK "SŁOŃCE"

15.IV w godz. 16 - 21 w ramach Poznańskich Dni Rodziny w naszym domu kultury  można było nieodpłatnie uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach.

"Rodzinne pudełko na moje i twoje nastroje" - to rodzinna zabawa artystyczna, której celem było wykonanie opakowania dla rodziny. W działaniu czynnie uczestniczyły wszystkie osoby bez względu na wiek.

Oprócz zajęć plastycznych dzieci mogły uczestniczyć także w zajęciach sportowych takich jak zumbalajka czyli zumba dla najmłodszych oraz karate.

 

 PSM Winogrady, os.Przyjaźni pawilon 125B, 61-686 Poznan, tel. 61 630-32-00, 61 630-32-01, e-mail: office@psmwinogrady.pl
Wykonanie: Sp. z o.o.