WTVK

Sprawdź opłaty

Wspólnoty

"Morze nieznane" - wernisaż wystawy

W piątek 9 listopada 2018r. o godz. 19 zapraszamy na wernisaż malarstwa "Morze nieznane" autorstwa Członków Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Poznaniu.

Dom Kultury Pod Lipami zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Stowarzyszenia Marynistów Polskich Oddział Poznań pt. "Morze nieznane".
Stowarzyszenie Marynistów Polskich powstałe z kół i klubów Marynistów rozproszonych po całej Polsce, swój początek bierze w zjeździe, który odbył się 40 lat temu w Warszawie. W  uchwalonym statucie naczelnym zadaniem stowarzyszenia jest szerzenie wiedzy o morzu i zagadnieniach morskich.
Do Stowarzyszenia należą pisarze, publicyści, muzycy, filmowcy i oczywiście malarze. W ciągu ostatnich  6 lat Stowarzyszenie zorganizowało 37 wystaw marynistycznych, m.in. wystawę z okazji Światowego Dnia Morza w gmachu głównym Sejmu Rzeczypospolitej. Obecnie Stowarzyszenie skupia 11 kół i oddziałów m.in. Poznaniu, Krakowie, Szczecinie, Warszawie.
Mazowiecki Oddział SMP w Warszawie ma bogaty dorobek artystyczny. Wystawy, konkursy, plenery, za pomocą których popularyzowane są zagadnienia morskie w społeczeństwie. Ważna i ceniona jest działalność kulturalna i społeczna Marynistów.


Wielu z nich  otrzymuje nagrody i odznaczenia takie jak: „Zasłużony Pracownik Morza”, „Zasłużony dla Polskiej Marynistyki”. Nagrody za całokształt pracy artystycznej i społecznej, krzyże zasługi i inne.
SMP dba o wysoki poziom artystyczny  organizowanych wystaw. Wystawiane prace zdobywają nabywców zarówno w kraju jak i za granicą. Wiele prezentowanych prac trafia także do muzeów.
Posiadanie tych prac to przede wszystkim wyraz osobistej wrażliwości na otaczające nas piękno naszej polskiej przyrody.

Wstęp na wystawę wolny. Wystawa potrwa do końca listopada.

Serdecznie zapraszamy!

Listopadowe Spotkanie sympatyków Zwierząt - KOTY

W środę 14 listopada 2018r. o godz. 18.30 zapraszamy na Spotkanie Sympatyków Zwierząt - koty.

Klub Sympatyków Zwierząt to cykl spotkań w Osiedlowym Domu Kultury "Pod Lipami" dla wszystkich miłośników zwierząt, którzy chcieliby dowiedzieć się nieco więcej o swoich pupilach. Na kolejnym spotkaniu porozmawiamy o kotach, zwierzętach chadzających swoimi drogami...


Spotkanie poprowadzi lekarz weterynarii Dariusz Filipiński. W programie: porady i konsultacje.


Wstęp na spotkanie w Klubie Sympatyków Zwierząt wolny! Zabierz ze sobą koniecznie swojego kota.
Patronem Klubu jest Poznańskie Schronisko Dla Zwierząt.

Możesz wesprzeć schronisko przynosząc na spotkanie karmę i inne produkty dla zwierząt.

Teatr Młodego Widza - spektakl "Detektyw Zagadka na tropie"

W piątek 16 listopada 2018r. o godz. 17 zapraszamy na spektakl w ramach Teatru Młodego Widza "Detektyw zagadka na tropie" w wykonaniu Studia Teatralnego Krak Art z Krakowa.

Bardzo ciekawa i wciągająca opowieść, która przenosi dzieci w niezwykły świat podróży i przygód. Dwóch detektywów wybiera się do Pekinu na koncert swej przyjaciółki, gwiazdy operowej o pseudonimie „Koko”. Wyruszają w długą podróż koleją transsyberyjską. Gdy spóźnieni docierają do Chin, okazuje się się, że występ artystki z niewyjaśnionych przyczyn został odwołany. Gdzie jest „Koko”? Czy detektywi rozwiążą zagadkę zaginięcia swej przyjaciółki? Zobaczcie sami! Przedstawienie w humorystyczny sposób pokazuje na czym polega praca detektywa. Dzieci wraz z głównymi bohaterami przemierzają egzotyczne rejony świata i poznają kulturę innych krajów.

Bilety na spektakl w cenie 6zł dostępne w Osiedlowym Domu Kultury Pod Lipami.

Serdecznie zapraszamy!

Teatr Spina Pod Lipami

 PSM Winogrady, os.Przyjaźni pawilon 125B, 61-686 Poznan, tel. 61 630-32-00, 61 630-32-01, e-mail: office@psmwinogrady.pl
Wykonanie: Sp. z o.o.