WTVK

Sprawdź opłaty

Wspólnoty

I TURNUS AKCJI LATO 2018 (fotorelacja)

W dniach od 2 do 6 lipca 2018r. w Osiedlowym Domu Kultury odbywały się letnie zajęcia pod hasłem "Wakacyjne przygody z Detektywem Łodygą". W programie odbyły się: gry i zabawy integracyjne, warsztaty w grupie plastycznej i teatralnej oraz warsztaty gitarowe z Witoldem Dziuromskim, wycieczka do Starego ZOO z pawilonem zmiennocieplnych, wycieczka autokarowa do Biskupina (warsztaty garncarstwa), zwiedzanie Międzynarodowej Wystawy z Klocków LEGO. Wszystkim bardzo dziękujemy za to, że z nami byli! ;-)

 

 

 

SIECI WSPARCIA I DOM KULTURY POD LIPAMI

Dom Kultury "Pod Lipami" aktywnie przyłącza się do projektów mających na celu aktywizację różnych grup społecznych. Na przełomie kwietnia i maja wparliśmy Asię Nowacką, która jest finalistką konkursu SIECI WSPARCIA, Towarzystwa Inicjatyw Twórczych 'ę' na innowację społeczną dla Seniorów zależnych.
Autorka zaplanowała połączenie Pań w kilka tandemów złożonych z jednej Seniorki zależnej (wymagającej wsparcia) oraz jednej Seniorki aktywnej, która w razie potrzeby pomoże koleżance.
Udział w bezpłatnych warsztatach miało za zadanie przywrócić Paniom radość życia, dodać odwagi, przypomnieć, że są pięknymi kobietami i mają prawo dbać o siebie, spędzać czas radośnie, aktywnie i kreatywnie.

W Domu Kultury "Pod Lipami" odbył się:
- warsztat zapoznawczy i wprowadzający prowadzony przez autorkę oraz historyczkę sztuki, pedagożkę i trenerkę Katarzynę Andrzejczyk Briks;
- pokaz filmu 'Coco Chanel' Anne Fontaine;
- spotkanie ze stylistką, która opowiedziała o tym jak dobrać fason, kolor i wzór ubrania do naszej figury, cery i osobowości. Elżbieta Maksimiuk pomogła również wybrać tkaniny na sukienki,(łatwa do uszycia forma, nowoczesny fason, wygodna, zgrabna, kolorowa), które Seniorki uszyją na kolejnych warsztatach

Kolejnym spotkaniem będzie wspólna sesja zdjęciowa, a zwieńczeniem projektu – wernisaż powstałych fotografii

WIELKIE DZIĘKI ZA WSPÓŁPRACĘ ASIU!